Összes oldalmegjelenítés

2011. november 17., csütörtök

Mitől vízesedik a falam burkolás után?

 Fürdőszoba burkolásánál mindig ügyeljünk a használati víz elleni szigetelésre, ennek elmaradása eredményezheti a falak vizesedését.
Burkolás előtt, az alapozás után használatos a fólyékony fóliának  nevezett egykomponensű kenhető szigetelés, mely megakadályozza a falak vizesedését. Min rétegvastagság 1mm, anyagszükséglet kb 1,5kg/M2/mm.

Nem egyenletes az ajzatom mivel tudom kiegyenlíteni?

 Ragasztás előtt célszerű ellenőrizni az ajzat állapotát, ha a felületünk nem egyenletes mindig egyenlítsük ki. Számos ajzatkiegyenlítő létezik,  mindig válasszuk ki a számunkra megfelelőt. Több tényező is befolyásolja a döntést: milyen vastagságba kell egyenlíteni, van-e padlófűtés, beltérben vagy kültérben.
Beltérben 5mm rétegvastagságig Murexin ST5 Standard ajzatkiegyenlítő, mely padlófűtésre is megfelel.
Beltérben 12mm rétegvastagságig Murexin ST12 ajzatkiegyenlítő.
Beltérben 2-35mm rétegvastagságig Murexin ST25 ajzatkiegyenlítő, mely padlófűtésre is megfelel.
Kültérben 30 mm rétegvastagságig Murexin FMA30 ajzatkiegyenlítő, mely padlófűtésre is megfelelő, illetve alkalmas max 3% lejtés kialakításra is. 

Nem szeretném leverni a régi csempét, mit tegyek vele, hogy ráragaszthassam az újat?

Csempét, csempére történő ragasztásnál, illetve nem nedvszívó ajzatra történő ragasztásnál is fontos követelmény az alapozás. Ebben az esetben használatos alapozó a D4-es tapadóhíd. Ecsettel, vagy hengerrel felhordva különösen jól tapadó felületet kapunk, melyre már közvetlenül lehet burkolni.
Murexin D4 tapadóhíd 1kg kb 8m2-re elegendő.

Pórozus a beton mit tegyek vele burkolás előtt?

-Az ajzatot célszerű, mindig alapozni kiegyenlíteni burkolés előtt. Nedvszívó ajzatoknál használatos alapozó az úgynevezett mély alapozó.

(Murexin LF1 mélyalapozó 1kg kb 7-10m2-re elegendő.)



Nappali és előszoba burkolás

Méreteiben és berendezésében is eltér házunk, lakásunk többi részétől. Általában nincs nagy fizikai igénybevételnek kitéve, viszont fontos, hogy jó körülmények között töltsük el az időnket ebben a lakrészben is. Kiemelném a burkoló lap kopásállóságának fontosságát, mert ha megfigyeljük ugyanazt az „útvonalat” járjuk be felületünkön. Idővel a gyengébb burkoló lapok ezeken a részeken fényüket, színüket vesztik, fakóvá válnak. A porcelán, gres, kerámia, gránit és anyagában csiszolt, polírozott burkoló lapokat részesítsük előnyben vásárláskor. A burkoló lap méretének kiválasztása során egy fontos szempontot vegyünk figyelembe, hogy nappalinkat „nagyítani, szűkíteni vagy elforgatni” szeretnénk.

Diagonál burkolás

Megfigyelhetjük, hogy a burkolólapokat két féle módon szokták elhelyezni a burkolandó felületen. Amikor a fallal párhuzamosan rakjuk le a burkolólapokat, az a háló mintás burkolás. Amikor viszont a burkolólapok 45°-os szöget zárnak be, azt hívjuk úgy, hogy diagonál burkolás.

De hogy is néz ki pontosan a diagonál burkolás? A mellékelt két képen jól megfigyelhető a két minta közötti különbség. Ez a 45°-os eltérés nagyon sokban befolyásolhatja a helyiség összképét. Egyáltalán nem mindegy, hogy a háló mintás, vagy a diagonál burkolás mellett döntünk. Hiszen mindenki arra törekszik, hogy az otthona a lehető legszebb, legharmonikusabb legyen. És ha jól választjuk meg a burkolat mintáját, színét, illetve a burkolólap méretét, akkor hozzájárulhatunk a kívánt összképhez. Ha viszont nem fontoljuk meg jól, hogy mi is lenne az ideális, akkor nagyot csalódhatunk a végeredményben.
Ezért érdemes egy mesterburkoló véleményét kikérni, mielőtt végleges döntést hoznánk a burkolás mintáját illetően. Kis trükkökkel ugyanis változtatni tudunk a burkolandó helyiség hangulatán.
Például ha egy keskeny folyosót szeretnénk burkolni, akkor ideálisabb lehet a diagonál burkolás, mivel így egy kicsit ki tudjuk szélesíteni a teret. Természetesen ez csak optikailag lesz így, de a folyosónk szélesebbnek fog tűnni, mintha a burkolólapok párhuzamosan lennének elhelyezve a fallal. Ez alapján azt is megfigyelhetjük, ha egy alacsony fürdőszobában a fali csempék függőlegesen állnak, akkor a fürdő máris magasabbnak tűnik.
Láthatjuk tehát, hogy a hálós, illetve a diagonál burkolás különböző célt szolgálnak. A helyiség méretei nagyban befolyásolják a burkolás fajtáját.
A diagonál burkolás az esetben is jobb döntés, ha például a folyosó falai nem párhuzamosak. Illetve mondhatjuk általánosságban véve is, hogy ha a falak nem párhuzamosak egymással, akkor a diagonál burkolás a célszerű. Akkor is így döntsünk, ha a helyiség szélességét nem tudjuk egész burkolólapokkal lefedni. Ekkor sokkal jobban fog mutatni a burkolatunk.
A maradékot illetően általában azt szokták mondani, hogy a háló mintába rakott burkolólapok kevesebb selejttel járnak, mint a diagonál burkolás alapján készült burkolatok. Ez így nem teljesen igaz, általában ez akkor szokott előfordulni, ha valamilyen jellegzetes minta található a burkolólapon. A diagonál burkolás esetében a fal széle miatt levágott felesleget nem kell feltétlenül selejtnek tekintenünk. A selejt ugyanis az, amit már nem tudunk semmire felhasználni. Azonban az így felhalmozódott burkolólap széleket sokféle képen tudjuk hasznosítani. Például a lábazathoz szükséges anyagot tudjuk ebből a maradékból fedezni.
Itt megemlíteném, hogy a vásárláskor mindig több burkolólapot vegyünk, mint amennyire szükség lesz. Általában a szükségesnél tíz százalékkal többet szoktak mondani, de ez nagyon sok esetben ténylegesen soknak bizonyul. De még ez is jobb dolog annál, mintha újból be kellene szerezni a lapokat, ugyanis lehet, hogy már nem fogunk pont olyan árnyalatot kapni.
Természetesen nincs kőbe vésve, hogy egy helyiségben csak egy fajta burkolási minta lehet. Ha szeretnénk, akkor egyszerre is alkalmazható a hálós, illetve a diagonál burkolás. Ez több munkát igényel, mintha csak simán az egyiket használnánk, de egy jó mesterburkoló ezzel a technikával nagyon hasznos dolgokat tud csinálni.
Ha például van egy nagy alapterületű helyiségünk, ami több funkciót lát el (a nagyszoba egyik része mondjuk egyben egy étkező is) akkor a különböző mintákkal elhatárolhatjuk ezeket a tereket egymástól, így egy nagyon ízléses és funkcionális burkolatot kaphatunk. 

Tippek burkolás idejére

Ha eljön a burkolás ideje, nem árt tisztában lenni pár alapvető dologgal. Itt most nem feltétlenül arra kell gondolni, hogy pontosan milyen munkafolyamatokkal jár a burkolás, bár azt sem árt tudni, hanem inkább azokra, amik megkönnyíthetik a munkát. Mind a burkoló, mind pedig a megrendelő érdeke, hogy a munka minél gördülékenyebben, minél gyorsabb ütemben tudjon haladni. Ha megfogadjuk a tippeket, tanácsokat, amik ebben a cikkben szerepelnek, sokban hozzájárulhatunk a kívánt burkolat mielőbbi elkészítéséhez.
Elsőként említeném, hogy olyan burkoló mesterhez forduljunk, aki már rendelkezik elég tapasztalattal, hiszen a burkolás megköveteli a több éves tapasztalatot. Ennek könnyedén utána tudunk járni, hiszen a weblapokon rend szerint elég információ áll rendelkezésre. Csak akkor bízzuk meg, ha elégedettek vagyunk az eddigi munkáival a képek alapján.
Ha már megbíztuk, és a burkoló készen állna a burkolás kezdéséhez, az nem azt jelenti, hogy mi is készen állunk. Az egyik leggyakoribb hiba ugyanis az szokott lenni, hogy a burkolandó helyiség nem rendelkezik megfelelő aljzattal. A nem megfelelő aljzat pedig ahhoz fog vezetni, hogy a burkolat egyáltalán nem lesz olyan minőségű, mint amilyet megálmodtunk magunknak. Persze egy darabig valószínűleg olyan lesz, de korántsem lesz olyan tartós.
Egy másik gyakori hiba, hogy rossz burkolólapot, csempét választanak ki. Mivel hatalmas a választék, nagyon könnyű elveszni benne. Mindenféle színű, mintázatú, és nem utolsó sorban anyagú csempe található a piacon. Mindegyikkel elvégezhető a burkolás, csak a minőségi különbségek miatt nem mindegyik fog sok sok évig kitartani. Rengeteg közülük akciós, és egy kis spórolás reményében a gyanútlan vevő bele is pakolja a kosarába. Nem feltétlenül rossz döntés ez, de a sok minőséginek nem mondható termék miatt nem árt, ha egy burkoló is szemügyre veszi a kiválasztott csempét.
Ha sikerült kiválasztani a mintát, és a színt, akkor már csak a megfelelő méret van hátra. És ez egy nagyon fontos dolog a burkolás területén. Ugyanis azt hihetnénk, hogy az azonos típusú csempék azonos méretűek. Ez sajnos nem igaz, és e miatt rengeteg burkolat lett már kevésbé esztétikus. Mivel az azonos típusú csempék különböző gyártósoron készülhetnek, meg kell bizonyosodnunk, hogy a csempék egy kaliberűek. A kaliberszám arra szolgál, hogy a kis méretbeli különbségeket (pár milliméter) figyelembe tudjuk venni a burkolás során. Így ha odafigyelünk erre, akkor biztosak lehetünk abban, hogy valóban azonos méretű csempéket vásárolunk. Időt, és pénzt tudunk így spórolni, nem beszélve arról, hogy elkerülhetjük a sok fejfájást, amit ez a probléma okozhat.
A burkolás témakörében a fent említett dolog tehát nagyon fontos. Hasonló fontosságú a színkód. A színkóddal is ugyan ez a helyzet. Ilyen téren arra kell ügyelni, hogy azonos szállítmányból származó csempéket vegyünk. Arra is már rengeteg példa volt, hogy a burkolás helyszínén szembesült a burkoló, és a megbízó a kellemetlen ténnyel, miszerint az azonos típusú burkolólapok bizony nem azonos színűek.
És mennyi csempére lesz szükség a burkolás során? Ezt érdemes a burkoló segítségével kiszámolni. Általában azt szokás mondani, hogy tíz százalékkal többet vegyünk, mint ami kelleni fog. Ez nagyjából így is van, de fontos egyeztetni egy szakemberrel is. Ő biztosan meg fogja tudni nekünk mondani, hogy mennyi burkolólapot szerezzünk be.
Még sok mindent felsorolhatnánk, és fogunk is egy másik cikkben. Addig is nem feledjük, hogy ebbe nem szabad ész nélkül belevágni. A burkolás nem egy kifejezetten lassú munka, de muszáj, hogy körültekintőek legyünk, hiszen ha rossz lesz a burkolat, akkor nagyon sok pénzünk bánhatja. 

A burkoló munka utolsó stádiuma, a fúgázás

A burkoló munka első stádiumának az számít, amikor lerakjuk és felragasztjuk a burkolatot, a második, lényegében utolsó stádiumot a már leragasztott burkolat közötti rések fúgázása teszi ki. A jól fúgázott burkolat nagyobb vízzárásúak lesznek. Nagyon fontos, hogy csak olyan burkolatot fúgázzunk, ami már megszáradt. A burkolat száradási idejét nem lehet egységesen behatárolni, függ a helység szellősségétől és hőmérsékletétől, valamint a használt ragasztóanyagtól is, de általában elmondható, hogy a befejezett burkoló munka után csak 24 óra elteltével szoktak fúgázni. A burkoló mielőtt nekikezd a fúgázásnak a már megszáradt burkolatról, csempéről a csempekereszteket eltávolítja, ezek esztétikailag sem szépek és technikailag sem hasznosak. Nagyon fontos, hogy a burkolathoz a megfelelő fúgaanyagot válasszák ki. A következő szempontokat kell mindenképpen figyelembe venni a fúgaanyag kiválasztásánál; első sorban egyértelműen a burkolat anyagát kell figyelembe venni, illetve azt, hogy hol van a burkolat, ettől függ igénybevétele és így az is, hogy milyen mértékű ellenállást kell kifejtenie. A második szempont a fuga szélessége, ezt követi az, hogy milyen technikával kell bedolgozni. Mielőtt a fúgázásba belekezdünk, a felületet alaposan és nagyon óvatosan ki kell tisztítani. Fontos, hogy az anyagot pontosan keverjük ki, és a munkafolyamatot a lejárati idő alatt megcsináljuk, fontos, hogy nagyon odafigyeljünk az időkorlátokra, mind a burkoló tevékenységeknél, mind a fúgázásnál, értem itt az átmosást, és a száradást.
A fúga több veszélynek is ki van téve, könnyen és sajnos igen gyakran bepenészedik és gombásodik. Figyeljünk rá, és rendszeresen tisztítsuk. Abban az esetben, ha a fúgázott rész befeketedik, akkor vagy penésszel, vagy baktériummal van dolgunk, ezek táplálkozásához, szaporodásához víz és szappan szükséges, ha elmérgesedik a helyzet el is pusztíthatják a fúgát. Az ilyen veszélyforrások kivédése ellen a burkoló sem tehet semmit, abban az esetben, ha már eleve nem penész gátló vagy gombaölő fúgázót használt. A másik eshetőség az lehet, hogy a fúga besárgul, ekkor gomba támadta meg. Ennek kezelése talán egyszerűbb, környezetbarát fehérítővel át kell kennünk a besárgult felületet. Ez előfordulhat, hogy megoldja minden problémánkat és előfordulhat az is, hogy a burkoló lapok közötti fúga megpuhul, ebben az esetben újra kell fúgázni a burkolatot. Az újra fúgázás ugyanúgy zajlik, mint az eredeti fúgázási folyamat, csak arra kell nagyon figyelnünk, hogy előtte alaposan és nagyon óvatosan kitisztítsuk a fúgázni kívánt felületet, ha otthagyunk gombás fúgát, az idővel elburjánzhat.


A burkoló munka titka – a fúgázás

A jó burkoló munka hosszú évekre szól, a jó burkolat véd, szigetel és otthonunk esztétikai megjelenését is javítja. A burkoló munkája otthonunk minden helységében jelen van, a hálószobákban tipikusan inkább a meleg burkolatok jellemzőek, míg a konyhában, fürdőben, folyósókon inkább a hidegburkolat használt. A kertben szintén a hidegburkolatokat szokták alkalmazni, teraszok, medencék, járdák elkészítésénél. A kültéri burkolatok külön kategóriát jelentenek, mivel azoknak sokkal több környezeti tényezőnek kell ellenállniuk. Akármilyen burkoló munkát említünk, mindegyiknek elengedhetetlen eleme a fúga. A fúga a burkoló lapok elemei közötti rés kitöltését látja el, ennek fontossága abban rejlik, hogy biztosítja a lapok tágulását és vízzárását is, a kültéri burkolatok elkészítésénél van nagyobb hangsúlya, a beltéri burkolatoknál is fontos, de ott kevésbé. A fúgázás a burkoló folyamat utolsó stádiumához tartozik, de ha nem figyelünk oda kellően, hibái az egész munkát elronthatják.


http://www.bekoburkolat.hu/

Hogyan óvjuk a burkoló munkáját?

A legelső lépés az, hogy hagyjuk alaposan megszáradni a friss burkolatot. Leginkább a tisztítószerekkel kell vigyázni, a különböző burkoló anyagok, különböző dolgokra érzékenyek, így mindenképpen mielőtt elbúcsúzunk mesteremberünktől kérjük ki a véleményét arra vonatkozólag, hogy mit szabad és mit nem. A fürdőszobai burkolatnál szoktak különösen gondot okozni a tisztítószerek, mivel ott használatuk fokozottabb. Vannak olyan tisztítószerek amelyek kímélik a burkoló anyagokat. 

Ha magunk vásároljuk a burkoló anyagokat!

A legjobb alternatíva az, ha a tulaj és a burkolóegyütt mennek el megvásárolni a burkoláshoz szükséges alap-, és segédanyagokat. Ebben az esetben össze tudnak beszélni és a választott áru egyaránt meg fog felelni a megjelenéssel kapcsolatos elképzeléseknek és a gyakorlati elvárásoknak is. Nagyon fontos, hogy a burkoló anyag minőségi legyen és tetszen is, hiszen hosszú távon lesz része a lakásnak. Ha a burkoló egyedül vásárolja meg előre a burkoló anyagot a minőséggel biztos nem lesz gond, ha egyértelműen elmondjuk elképzeléseinket, akkor a burkolat kinézetével sem lesz probléma. Viszont, ha magunknak vásároljuk meg a burkoló anyagot, nagyon fontos, hogy tisztában legyünk pár alap dologgal. A legfontosabb az, hogy melyik helységhez keresünk burkolóanyagot, ugyanis a különböző helységekben más terhelésnek vannak kitéve a burkolatok. Nagyon fontos, hogy a burkoló anyagból inkább egy kicsivel többet vásároljunk, mint a szükséges, jobb, ha számolunk némi veszteséggel. Ez azért fontos, mert ugyanolyan méretű és tónusú burkoló anyagot utólag nehéz beszerezni, lerakva pedig a legapróbb különbség is szembetűnő.

Hogyan dolgozhatunk a burkoló keze alá?



Az első és legfontosabb momentum, amivel segíthetjük a burkoló munkáját az a burkolásra váró terep megfelelő előkészítése. Ez egyszerű első olvasásra, és valóban sem bonyolult, de hanyag, felszínes munkával könnyen elrontható. Minden bútort és a helységben található egyéb eszközt maradéktalanul ki kell pakolni, csak a saját dolgunkat könnyítjük meg azzal, ha rendszerezve végezzük el a csomagolást. Szintén saját magunknak dolgozunk előre azzal, hogy, ha például egy több helységen keresztül megközelíthető helységet akarunk a burkoló keze alá adni, akkor a szobához vezető utat is alakítsuk ki, szedjük fel a szőnyeget és tegyünk el az útból minden akadályt. Nem elég csupán elpakolni a bútorokat és egyéb akadályozó tényezőket, a burkoló számára szánt felületet meg kell tisztítani, úgy, hogy a burkolónak már csak a burkolat lerakására kelljen figyelni. Sokszor a felület megtisztítása nem elég és ki is kell egyenlíteni azt. Csak az egyenes felületre lehet igazán jól lerakni a burkolatot. A felület kiegyenlítéséhez hívhatunk külön szakembert, vagy sok esetben maga a burkoló is elvégzi, de ez kitolja a munkáját, mivel a felületnek először meg kell száradnia. Ha a felület tiszta és egyenes, akkor a terep a burkolóé. 

Hogyan segíthetjük, és hogyan óvhatjuk meg hosszú távon a burkoló munkáját?

Annak érdekében, hogy a burkoló munkájának végeredménye a lehető legtökéletesebb legyen nagyon sok apró dolgot mi is tehetünk. A burkolásra váró terep előkészítése például teljes mértékbe a mi feladatunk, ezzel nagyon sokat lendíthetünk a folyamat hatékonyságán, erről részletesen majd később. Sokszor a szolgáltatást igénybe vevők szerzik be a burkoló munkájához szükséges anyagokat, ez szintén egy olyan pont, ami nagy mértékben befolyásolja a végeredményt.  És végül a burkoló munka eredményének élete meghosszabbítható a burkolat helyes kezelésével. Nézzük ezt a három pontot részletesebben.


http://www.bekoburkolat.hu/

Milyen a fagyállósága, kopásállósága, vagy éppen az anyag minősége?

Burkolólapjaink, térelemeink, mind hazai bányákból származó kiválló minőségű szelektált anyagokból, a legerősebb 52,5 N/mm2 nyomószilárdságú cementből, és a német BASF adalékszereiből, kiegészítő anyagaiból állnak.
Betontechnológiából felkészűlt szakemberek, és állandó fejlesztés a titka, hogy ilyen kiválló minőségű termékek kerűlnek ki gyárunkból.
Két centiméter feletti lapvastagság felett vízszintes felületen is teljesen fagyállóak a burkolatok, de az impregnálás, kőkezelés javasolt, mert a vörösbor, és a kávé, valamint a zsírok, -olajok nyomot hagyhatnak a padlón. Ebben a tulajdonságban lapjaink hasonlítanak a természetes mészkő, illetve travertín burkolatokra. 
Volt olyan technológiai borpince, ahol egy pur-lakkos fixáló réteget használtunk a még extrémebb körülmények miatt, ugyanis az állandó több tonnás targonca forgalom, és a különböző savak miatt egy biztonsági lakkozással gondoltuk megóvni a dekoratív burkolatunkat.

A laminált parkettáról

A laminált parketta előnyös tulajdonságai és kedvező ára miatt egyre inkább elterjedt a hagyományos parkettával szemben. A laminált parkettával is van már lehetőség az igényes, változatos és mutatós meleg burkolásra. A padlóburkolás legelterjedtebb formája.

A laminált padló jellemző tulajdonságai:
-környezetbarát
-kopásálló
-karcálló
-könnyen tisztíthatók,
-könnyen lerakható
-széles színválaszték
- néhány típusa padlófűtés esetén is alkalmazható. A
 laminált parketták fektetése mindig csak megfelelően kiegyenlített és száraz (kevesebb mint 2% nedvességtartalom) aljzatra történik. A parketta tisztítása a burkolatok közül a legegyszerűbb és a leggyorsabb.
A
 laminált parketta élettartalmát meg lehet növelni a speciális tisztító szerek alkalmazásával.

 A meleg burkolatok már nem csak a PVC és padló szőnyegről szólnak, a parkettázás sem olyan időigényes és egy síkú megjelenést nyújtó munka. A háló, dolgozó, gyerekszobák , nappalik padlójának, parkettájának kiválasztásában már nincs határ. A színek választéka minden igényt, stílust kielégít. Típusát  tekintve a legelterjedtebb a laminált parketta és a szalagparketta. Ezekből is létezik még vizes helységekbe való vagy padlófűtés esetén is alkalmazható parketta. A parkettázást minden esetben megelőzi a tökéletes felületet nyújtó padlókiegyenlítés. Utána a párazáró fólia következik (nem csak friss betonnál!), és a parketta alátét, ami jelenleg már szintén széles választékot kínál, majd maga a parkettázás, és végül a szegőlécek felrakása. A meleg burkoláshoz tartozik szőnyegpadlózás is, de ezt ma már leginkább irodákban használjuk, magánszemélyek ritkán rendelnek, inkább a parkettát részesítik előnyben. Kevésbé ismert területe a meleg burkolatoknak a műgyanta bevonat, pedig garázsok műhelyek tiszta, takarítható és a hidegburkolatnál olcsóbb megoldása lehet.

Tanácsok csempézéshez

Amikor meghoztuk azt a döntést, hogy otthonunkban a meglévő burkolatot lecseréljük, vagy esetleg valahova új burkolatot rakatunk, egy olyan feladatba kezdünk, ami elég hosszú és kimerítő lehet. Mindezt azért, hogy szebbé, otthonosabbá tegyünk lakásunk, házunk. De hogy ezt a döntést ne bánjuk meg , íme egy kis segítség!

1.  Ízlésünknek és a helyiségnek megfelelő burkolatot válasszuk ki!
2.  Szakmailag megfelelő, hozzáértő 
burkoló kivitelezőt válasszunk!
3. Ezt követi a megfelelő burkolandó felületnek és a burkolat anyagának, méretének kiválasztása   (segítségünkkel).
4.  S csak ezután jöhet a burkolás megkezdése. Első és legfontosabb feladat a burkolandó felület megfelelő kialakítása a
 burkolásra.

Oldalfalon vakolással, esetleg
 gipszkartonozással, padlóknál betonozással és,- vagy padlókiegyenlítéssel alakítjuk ki a burkolható felületet.
A burkolható felület kialakítása után következik a vizes helységeknél a kenhető vízzáró szigetelés (folyékony fólia) felhordása. Ennek hiánya mind a fürdőkben, mind a teraszokon olyan károkat okozhat,  amit csak költséges bontással lehet javítani! A hidegburkolás előtti fontos lépés a burkolat kitűzése, lapkiosztás. Senkinek nem kell bemutatni, milyen látványtjtanak a sarkokban  a 2-3cm –es csíkok. Ezután következhet az alapművelet: a csempe ragasztása, azaz a csempézés. Itt fontos a felületnek, a lapméretnek és a lap anyagának megfelelő csemperagasztó kiválasztása. A csemperagasztók átlag kötési ideje 24 óra, de kisebb javításoknál gyorskötő ragasztót is lehet használni , melynek kötési ideje csupán 3-4 óra. A ragasztó megkötése és a fugák takarítása után jöhet a fugázás. Itt a fugaszínnel még lehet a burkolatot szebbé tenni,  a mintákat dekor csíkokat (dekor csempe, listello, bordür) kiemelni. A negatív sarkokban rugalmas hézagkialakítást, szilikon fugát kell használni. A burkolás tulajdonképpen elkészült, a helység használatba vehető!